Suplementy przyspieszające odchudzanie

Suplementy przyspieszające odchudzanie

<< powrót do porad

Kiedy dbamy o siebie i swoją sylwetkę poprzez jedzenie zdrowych i zbilansowanych posiłków, a także ćwicząc, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc się suplementami wspomagającymi spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki takim preparatom, możemy liczyć na zwiększenie się ilości kwasów tłuszczowych, które krążą w naszej krwi i mogą zostać „spalone” podczas ćwiczeń, czy zwyczajnych procesów zachodzących w organizmie.

suplementy przyspieszające odchudzanie

źródło: http://www.naturalhealthadvisory.com

Należy jednak pamiętać, że wspomagacze nie odwalą za nas całej brudnej roboty, podczas kiedy my będziemy leżeć na kanapie nogami do góry. Trzeba zdać sobie sprawę, że suplementy, są tylko dodatkiem do zróżnicowanej diety, a te spalające tłuszcz najlepiej działają podczas wysiłku fizycznego, który to właśnie powoduje wzmożenie procesu spalania wolnych kwasów. Najbardziej znane suplementy wspomagające odchudzanie, to:

– KARNITYNA – Transportuje kwasy tłuszczowe do mitochondriów, gdzie zmieniają się one w energię. Niestety naukowcy do dzisiaj nie potwierdzili jej działania. Przyjmuje się od ~2g do ~4g dziennie.
– FAT BURNER’Y – tego typu suplementy zawierają zawsze mieszankę składników takich jak: L-karnityna, kofeina, witaminy grupy B oraz wyciągi z zielonej herbaty, czy guaranę. W zależności od przeznaczenia, preparaty tego typu wpływają hamująco na wchłanianie się tłuszczu z przewodu pokarmowego, lub wspomagają lipazę. Stosuje się na ~30 minut przed treningiem.
– CLA – Kolejny suplement diety, wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej dzięki zahamowaniu procesu powstawania (hipertrofii) i rozrostu (hiperplazji) komórek. Stosowanie podobne do karnityny, od 2g do 4g dziennie.
– KOFEINA – Traktowana jako używkę, ułatwia jednak spalanie tłuszczu poprawiając przy tym wydolność tlenową organizmu. Dlatego też spotykana jest w wielu spalaczach tłuszczu. Dzięki swojej obecności w organizmie, zwiększa obecność c-AMP w komórkach, który to odpowiedzialny jest za lipazę komórek tłuszczowych. Od 100mg do 300mg dziennie.
– GUARANA – Kolejny często spotykany składnik wszelakich suplementów wspomagających walkę o świetną figurę. Działa tak samo jak kofeina.
– KWAS HYDROKSYCYTRYNOWY – swoim działaniem zwiększa transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, a to z kolei prowadzi do powstania związków ketonowych znanych z hamowania apetytu. Oddziałuje także na perilipinę, która otacza komórki tłuszczowe i doprowadza do ich rozpadu. Stosuje się przed posiłkiem dawkę od 500mg do 700mg.

Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem odchudzania warto jest poznać swoje ciało od wewnątrz i zaznajomić się z jego indywidualnymi cechami, aby na tej podstawie dobrać odpowiednie ćwiczenia, właściwą dietę i co za tym idzie suplementy, które rzeczywiście na nas zadziałają. Warto w diecie zadbać o wspomniane w innym artykule proporcje BTW ze zwiększoną ilością białka i należy pamiętać, że suplementacja to jedynie dodatek. Musimy także być świadomi wielofunkcyjności niektórych suplementów. Karnityna może być przydatna, kiedy potrzebujemy podkręcić swój metabolizm po katorżniczych dietach. Dodatkowo, zbyt długie stosowanie danego suplementu może prowadzić do adaptacji organizmu i uodpornienia się na jego działanie.

Nasi Eksperci:

Specjalista Dietetyki

Aleksander Wysocki

sylwia

Trener Personalny

Sylwia Księżopolska

makarewicz

Instruktor rekreacji ruchowej

Karolina Makarewicz

gren

Kosmetolog

Iza Greń

kubocka

Motywator

Aleksandra Kubok

Zobacz wszystkich naszych ekspertów!

Kalkulatory

masy ciała

Link

(C) Copyright by: latwe-odchudzanie - 2015
Wszelkie prawa do treści i materiałów użytych na tej stronie są zastrzeżone przez ich właścicieli.