Pożegnaj kilogramy raz na zawsze

Pożegnaj kilogramy raz na zawsze

<< powrót do porad

O ile sami nie jesteśmy kimś, kto każdego roku przechodzi przez kilka cudownych diet, to już na pewno mamy w swoim bliskim otoczeniu przynajmniej jedną osobę, która choć raz była na diecie. Doskonale zdajemy sobie więc sprawę z tego, iż wytrwanie w tego typu postanowieniach nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak uda nam się schudnąć, nie zawsze łatwo jest utrzymać osiągniętą w pocie czoła wagę. Co w takim razie łączy osoby, którym się udaje?

pozegnaj kilogramy

Źródło: http://www.nutritionalanarchy.com/2014/05/02/the-weight-loss-industry-has-absolutely-nothing-to-do-with-health/

MOTYWACJA
Na pewno nie będzie zaskoczeniem fakt, żę to właśnie najbardziej zmotywowane jednostki osiągają swój cel, a w późniejszym czasie utrzymać swoją wagę. Motywacja, która popycha nas do wzięcia się w garść i zapanowania nad swoim jadłospisem może oczywiście wynikać z różnych czynników. Przyznać należy jednak, że motywacja osób, które są niezadowolone ze swojego wyglądu i osób przywiązujących jednocześnie dużą wagę do swojej atrakcyjności jest znacznie trwalsza.
Należy przy tej okazji także wspomnieć o tym co robić, kiedy motywacja zanika, a cel wydaje się być poza naszym zasięgiem. Ważnym jest zakładanie sobie realnych celów, czyli takich, które w określonym przez siebie okresie czasu będziemy w stanie osiągnąć. Ważne także jest nagradzanie się za każdy mały krok na przód, gdyż uczucie satysfakcji jest niezbędne w procesie odchudzania. Spróbuj także zmienić przymus na przyjemność. Ćwiczenia wcale nie muszą być przykrym obowiązkiem, jeśli tylko znajdziesz aktywność, która sprawi Ci przyjemność. To samo tyczy się jedzenia. Baw się jedzeniem, próbuj nowych smaków i poszerzaj swoje horyzonty. Nikt nie powiedział, że dieta musi być nudna!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY
Osoby, którym udało się osiągnąć sukces w dziedzinie odchudzania przestają wierzyć w wyjaśnienia niektórych osób dotyczące wszystkich genetycznych przesłanek, które mogłyby utrudnić lub wręcz uniemożliwić proces chudnięcia. Wierzą one, że to ich własne zaniedbania i niezdrowe wybory przyczyniły się do wzrostu wagi, a modyfikacja tych zachowań sprawi, że osiągną one zamierzony cel. Krótko mówiąc, osoby którym udało się schudnąć wiedzą, że to nie czynniki zewnętrzne, a ich własne zachowania były źródłem ich problemów.

ANALIZOWANIE SWOJEGO SAMOPOCZUCIA
Aby osiągnąć sukces w odchudzaniu należy także zdać sobie sprawę z psychologicznych następstw, jakie niesie za sobą zbyt duża masa ciała. Następstwami tymi może być na przykład niska samoocena i niejednokrotnie wręcz depresja. Ważne jest więc uświadomienie sobie destrukcyjnej siły obniżonego poczucia własnej wartości.

WAŻNE WYDARZENIA
Osoby, którym udaje się trwale stracić zbędne kilogramy, często rozpoczynają swoją przygodę z odchudzaniem na skutek wydarzeń, które „wstrząsnęły” ich życiem. Do takich wydarzeń można zaliczyć takie związane ze zdrowiem (np. cukrzycza, czy też przymus zrzucenia zbędnych kilogramów, aby móc poddać się ważnej operacji), z relacjami (np. rozstanie z wieloletnim chłopakiem), czy też istotnymi wydarzeniami (np. ślub).
Dlaczego wpływ tego typu wydarzeń jest taki duży? Otóż dlatego, że podczas słabszych momentów mamy gdzieś z tyłu głowy cel, który nam przyświeca i nie chcemy z niego zrezygnować. Jeżeli więc niegdyś to jedzenie poprawiało nasz nastrój, teraz na dobry nastrój wpływa wizja zbliżającego się ślubu, a dotychczasowa przyjemność zjedzenia staje się dla nas zagrożeniem, które należy wyeliminować.

WCZEŚNIEJSZE DOŚWIADCZENIA
Co ciekawe osobom, które przeszły już w swoim życiu przez sporą ilość diet i na wszelkie sposoby próbowały nieskutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów ostatecznie udało się osiągnąć swój cel i utrzymać wymarzoną sylwetkę. Dlaczego? Chyba każdy z nas zna powiedzenie o tym, że człowiek uczy się na błędach. Niejednokrotnie wieloletnie doświadczenia w traceniu zbędnych kilogramów ostatecznie przysłużyły się do skuteczniejszej walki z niechcianym tłuszczem, a niosąc bagaż doświadczeń związany z poprzednimi, nieudanymi podejściami można było łatwo określić co pomagało nam w gubieniu zbędnych kilogramów, a co stało nam na przeszkodzie do pięknej sylwetki.

ZEWNĘTRZNA POMOC
Oczywistym wydawać mógłby się fakt, że osobom otrzymującym wsparcie od osób ze swojego najbliższego otoczenia, łatwiej jest utrzymać wagę. Docinki ze strony osób nam bliskich nie są łatwe do zniesienia podczas gdy nasza podświadomość nie jest jeszcze w pełni nakierowana na cel. Analogicznie sytuacja wygląda, kiedy podczas imprez i wizyt przyjaciół słyszymy słowa „zjedz! Nie zaszkodzi Ci”, może i jedna sztuka jakiegoś przysmaku nie zrobi nam krzywdy, ale takie zewnętrzne przyzwolenie do odpuszczenie sobie diety na jeden dzień, może poskutkować trwałym jej zaniechaniem. Ważne jest jednak także, żeby nie zwariować i nie popadać w skrajności.
Dobrym omenem jest także rozpoczęcie swojej drogi odchudzania od wizyty u dietetyka lub wręcz długotrwale znaleźć poddać się opiece specjalisty. Musimy mieć na uwadze także, iż przesadna nadgorliwość i doprowadzenie swojego organizmu do stanu wyczerpania może poważnie zagrozić nie tylko naszemu zdrowiu, ale także życiu. Dobrze jest więc, kiedy mamy kogoś do kogo możemy zwrócić się o pomoc i radę.

PRZYŁĄCZ SIĘ!
Ty także chciał(a)byś trwale schudnąć? Nic prostszego! Wystarczy, że wyciągniesz wnioski z powyższego tekstu, hamburgera zamienisz na zdrową kanapkę, a leżenie plackiem na aktywne spędzanie czasu wolnego, a w mgnieniu oka osiągniesz wszystko co zapragniesz.

Nasi Eksperci:

Specjalista Dietetyki

Aleksander Wysocki

sylwia

Trener Personalny

Sylwia Księżopolska

makarewicz

Instruktor rekreacji ruchowej

Karolina Makarewicz

gren

Kosmetolog

Iza Greń

kubocka

Motywator

Aleksandra Kubok

Zobacz wszystkich naszych ekspertów!

Kalkulatory

masy ciała

Link

(C) Copyright by: latwe-odchudzanie - 2015
Wszelkie prawa do treści i materiałów użytych na tej stronie są zastrzeżone przez ich właścicieli.